Trei cetățeni din Bangladesh au fost depistați după ce au traversat înot râul Prut pentru a intra ilegal în România
Poliţiştii de frontieră din cadrul Sectorului Poliţiei de Frontieră Berezeni au depistat trei cetățeni din Bangladesh care au încercat să intre ilegal în România, traversând înot râul Prut. În baza Acordului de Readmisie, aceștia au fost predați autorităților de frontieră din Republica Moldova pentru continuarea cercetărilor. În data de 20 iunie a.c., dispeceratul Sectorului Poliției …
Cel mai citit ziar din Vaslui