România reciclează, RetuRO raportează selectiv iar statul român rămâne fără putere de decizie

Distribuie: FacebookXWhatsApp

România reciclează, RetuRO raportează selectiv iar statul român rămâne fără putere de decizie

În fiecare zi, românii plătesc câte 50 de bani pentru ambalaje. Pentru cele returnate, banii se întorc. Pentru cele care nu ajung în aparatele de colectare, garanția rămâne în sistem. Administratorul este RetuRO Sistem Garanție-Returnare S.A., companie care gestionează unul dintre cele mai mari fluxuri financiare generate de un sistem obligatoriu. Statul deține 20% din […]

Articolul România reciclează, RetuRO raportează selectiv iar statul român rămâne fără putere de decizie apare prima dată în Stiri Bistrita – Ziare Bistrita – Gazeta de Bistrita -Stiri online.

Gazeta de Bistrita va aduce cele mai noi Stiri din Bistrita, Ziare Locale, Stiri Online si Ziare din Bistrita

Citeste la sursa