Primăria Oinacu continuă campaniile gratuite de sterilizare a animalelor.
Primăria comunei Oinacu organizează, în perioada 11-12 iulie, o nouă campanie gratuită de sterilizare a câinilor și pisicilor de rasă comună, continuând astfel seria acțiunilor dedicate reducerii abandonului și înmulțirii necontrolate a animalelor fără stăpân. Primarul localității, Fabian Țîrcă susține constant proiectele dedicate bunăstării comunității Administrația locală nu se află la prima inițiativă de […]
Articolul Primăria Oinacu continuă campaniile gratuite de sterilizare a animalelor. apare prima dată în Jurnal Giurgiuvean.