Canicula ucide. Al patrulea bebeluș moare de hipertermie, uitat în mașină de tatăl său
Europa de Vest se lichefiază din cauza caniculei, care face ravagii la propriu și la figurat. Un tată și-a uitat copilul în mașină și s-a dus la serviciu. Este al patrulea micuț care-și pierde viața în fața caniculei, din cauza neglijenței adulților.
Jurnalul