Canicula ucide. Al patrulea bebeluș moare de hipertermie, uitat în mașină de tatăl său

Distribuie: FacebookXWhatsApp

Canicula ucide. Al patrulea bebeluș moare de hipertermie, uitat în mașină de tatăl său

Europa de Vest se lichefiază din cauza caniculei, care face ravagii la propriu și la figurat. Un tată și-a uitat copilul în mașină și s-a dus la serviciu. Este al patrulea micuț care-și pierde viața în fața caniculei, din cauza neglijenței adulților.
Jurnalul

Citeste la sursa