Investiție de 35 de milioane de lei, finalizată la Spitalul Județean din Timișoara

Distribuie: FacebookXWhatsApp

Investiție de 35 de milioane de lei, finalizată la Spitalul Județean din Timișoara

Spitalul Clinic Județean de Urgență „Pius Brînzeu” Timișoara anunță finalizarea unui proiect strategic menit să crească radical siguranța pacienților. Cu ajutorul fondurilor europene, unitatea medicală a fost dotată cu tehnologii de ultimă generație, de la roboți de igienizare și computere tomografe mobile, până la linii de microbiologie complet automatizate. Modernizare de la ATI până la […]

Articolul Investiție de 35 de milioane de lei, finalizată la Spitalul Județean din Timișoara a aparut prima oara pe PRESSALERT.ro.

Stiri, informatii, comentarii

Citeste la sursa