Hidratați-vă corespunzător pe caniculă! În Timișoara vor fi cinci puncte de prim-ajutor – Tion
Pentru a proteja populația în perioada caniculei, Primăria Timișoara deschide cinci puncte de prim-ajutor în oraș. Acestea vor funcționa în zilele cu temperaturi de peste 35°C, oferind apă și asistență medicală de bază, în special pentru vârstnici, copii și persoane vulnerabile.