Pompierii trag un semnal de alarmă: pericol major pentru copii și animale lăsate în mașină pe caniculă
În contextul valului de căldură care afectează în aceste zile întreaga țară, cu coduri galbene de temperaturi ridicate active în numeroase județe, Inspectoratul General pentru Situații de Urgență trage un semnal de alarmă: copiii și animalele de companie nu trebuie lăsați niciodată singuri în mașină, nici măcar pentru câteva minute. Avertismentul vine după o tragedie […]
Stiri Satu Mare