Furtunile au făcut prăpăd în 10 judeţe. Un spital a rămas fără curent după ce trei copaci s-au prăbuşit peste un stâlp de electricitate

Distribuie: FacebookXWhatsApp

Furtunile au făcut prăpăd în 10 judeţe. Un spital a rămas fără curent după ce trei copaci s-au prăbuşit peste un stâlp de electricitate

Pompierii au intervenit miercuri în 12 localităţi din 10 judeţe, după ce furtunile şi ploile torenţiale au provocat inundaţii, copaci prăbuşiţi şi probleme în trafic, anunţă Inspectoratul General pentru Situaţii de Urgenţă (IGSU). Una dintre cele mai grave situaţii a fost în localitatea Vidra, din judeţul Vrancea, unde trei copaci au căzut peste un stâlp de electricitate aflat în curtea unui spital, lăsând unitatea medicală fără curent. 
Digi24

Citeste la sursa