De la Tokyo la Bocșa și Reșița: doi artiști japonezi au construit o punte culturală prin muzică

Distribuie: FacebookXWhatsApp

De la Tokyo la Bocșa și Reșița: doi artiști japonezi au construit o punte culturală prin muzică

Două seri, două orașe și o experiență artistică rar întâlnită în România. Pianista japoneză Natsumi Kuboyama și artistul Satochiki au adus pe scenele din Bocșa și Reșița un spectacol în care muzica, tradițiile și respectul pentru cultura românească si japoneză s-au împletit într-un mod spectaculos. Concertul „Din Japonia în România”, organizat în preajma Sânzienelor, a […]
Acum stii!

Citeste la sursa