De la Tokyo la Bocșa și Reșița: doi artiști japonezi au construit o punte culturală prin muzică
Două seri, două orașe și o experiență artistică rar întâlnită în România. Pianista japoneză Natsumi Kuboyama și artistul Satochiki au adus pe scenele din Bocșa și Reșița un spectacol în care muzica, tradițiile și respectul pentru cultura românească si japoneză s-au împletit într-un mod spectaculos. Concertul „Din Japonia în România”, organizat în preajma Sânzienelor, a […]Acum stii!