Cât de sănătoasă e populația județului. Bolile care câștigă teren

Distribuie: FacebookXWhatsApp

Cât de sănătoasă e populația județului. Bolile care câștigă teren

Deși locuitorii din Bistrița-Năsăud trăiesc mai mult decât media românilor, iar mortalitatea infantilă este printre cele mai scăzute din țară, tabloul general al sănătății publice ascunde și motive de îngrijorare. Numărul persoanelor diagnosticate cu tulburări mentale, diabet și afecțiuni oncologice continuă să crească, potrivit celui mai recent raport al Direcției de Sănătate Publică Bistrița-Năsăud referitor […]
Știri din Bistrița

Citeste la sursa