Vară în toată puterea ei: cald în toată țara, caniculă în Vest
Meteorologii anunţă că vremea va rămâne călduroasă în majoritatea regiunilor ţării, până joi seară, iar izolat în regiunile vestice va fi caniculă. Timișul este și el prins în „menghina” temperaturilor ridicate. Pentru miercuri, a fost emis Cod galben de temperaturi deosebit de ridicate şi disconfort termic accentuat pentru opt judeţe din Crişana, nordul Banatului, Maramureş,…
The post Vară în toată puterea ei: cald în toată țara, caniculă în Vest appeared first on deBANAT.ro.
Stiri locale din Timisoara, Stiri din Banat, Comentarii politice, Editoriale sportive, Noutati banatene