Urmărit general, cu mandat de extrădare, prins în județul Satu Mare
Ieri, 27 iunie, în jurul orei 13.50, polițiștii de frontieră din cadrul Sectorului Poliției de Frontieră Carei au identificat în calitatea de pasager, într-un autoturism oprit în trafic, pe DN1F, în localitatea Urziceni, un urmărit general. În urma verificărilor efectuate prin intermediul aplicației e-DAC, colegii noștri au constatat că tânărul de 22 de ani, din județul Iași, figurează cu semnalarea „persoană căutată pentru a fi arestată în vederea predării sau a extrădării”, având emis pe numele lui un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea de 3 ani și 4 luni pentru săvârșirea infracțiunii de contrabandă.
Ştiri pentru sătmăreni!