Un bărbat care a abandonat deșeuri din construcții a rămas fără camionetă

Distribuie: FacebookXWhatsApp

Un bărbat care a abandonat deșeuri din construcții a rămas fără camionetă

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Blejoi au identificat persoana care a abandonat deșeuri provenite din construcții în zona Mănăstirii Turnu. La data de 24 iunie 2026, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Blejoi s-au sesizat din oficiu, ca urmare a informațiilor apărute în mediul online referitoare la abandonarea unor deșeuri în zona Mănăstirii Turnu, situată pe raza satului Strejnicu, comuna Târgșoru Vechi. În urma verificărilor efectuate, polițiștii au constatat că aspectele semnalate se confirmă, fiind identificată, pe un teren extravilan din comuna Târgșoru Vechi, sat Strejnicu, în zona Mănăstirii Turnu, o cantitate de deșeuri provenite din materiale
Stiri Prahova, Stiri Ploiesti, Tu alegi

Citeste la sursa