Trenurile abandonate în Gara Obor ar putea intra în circulație. Vor tranzita Buzăul
În ultimele săptămâni, în urma mai multor discuții privind contractul de achiziție al trenurilor produse de compania poloneză PESA, lucrurile au mai avansat, iar trenurile abandonate în Gara Obor ar putea intra cât mai curând în circulație. Ministrul interimar al Transporturilor, Radu Miruță, spune că aproximativ 80% din contract este, în opinia sa, deblocat, însă …
Articolul Trenurile abandonate în Gara Obor ar putea intra în circulație. Vor tranzita Buzăul apare prima dată în Opinia Buzău.
Portal independent de atitudine și informare