Trei ambulanțe de ultimă generație pentru 160.000 de suceveni. Președintele CJ, Gheorghe Șoldan, cere Guvernului deblocarea posturilor la Ambulanța Fălticeni
O veste excelentă pentru sistemul medical din județul Suceava. Substația de Ambulanță Fălticeni, care deservește o comunitate de aproape 160.000 de locuitori, a primit trei autosanitare noi, dotate cu aparatură medicală de ultimă generație. Președintele Consiliului Județean Suceava, Gheorghe Șoldan, a participat în această după-amiază, la invitația primarului municipiului Fălticeni, Cătălin Coman, și a conducerii […]
The post Trei ambulanțe de ultimă generație pentru 160.000 de suceveni. Președintele CJ, Gheorghe Șoldan, cere Guvernului deblocarea posturilor la Ambulanța Fălticeni appeared first on SuceavaLIVE.