Timișoara vrea propriul centru de prevenire a adicțiilor

Distribuie: FacebookXWhatsApp

Timișoara vrea propriul centru de prevenire a adicțiilor

După inițiativa Consiliului Județean Timiș de a înființa la Ciacova un centru pentru susținerea persoanelor cu adicții, iată că și Timișoara ar urma să aibă un centru similar. De această dată prin intermediul Spitalului de Copii, într-o clădire a Primăriei. Spitalul de Copii „Louis Țurcanu” ar urma să înființeze un Centru de Sănătate Mintală și

The post Timișoara vrea propriul centru de prevenire a adicțiilor appeared first on deBANAT.ro.

Stiri locale din Timisoara, Stiri din Banat, Comentarii politice, Editoriale sportive, Noutati banatene

Citeste la sursa