Ștefan Câlția, la FITS: „Este bine sa păstrăm fiecare dulceața locului de unde venim”

Distribuie: FacebookXWhatsApp

Ștefan Câlția, la FITS: „Este bine sa păstrăm fiecare dulceața locului de unde venim”

Ultima conferință din cadrul Festivalului Internațional de Teatru de la Sibiu (FITS) l-a avut în prim-plan pe cunoscutul pictor Ștefan Câlția, a cărui expoziție „Transilvania Extravaganza” este deschisă la Mănăstirea Ursulinelor din Sibiu. În cadrul întâlnirii, artistul a vorbit despre identitate, rădăcini și efortul oamenilor veniți din toate colțurile țării. (Maria-AntoniaRead More
Stiri din judetul Sibiu

Citeste la sursa