Stadionul Oradea are constructor, dar încă nu are bani: Primăria își asumă cofinanțarea de 25%

Distribuie: FacebookXWhatsApp

Stadionul Oradea are constructor, dar încă nu are bani: Primăria își asumă cofinanțarea de 25%

Noul stadion al Oradiei a scăpat de contestații, dar nu și de problema banilor. Asocierea condusă de CON-A rămâne câștigătoarea contractului de peste 327 milioane lei fără TVA, iar primarul Florin Birta a anunțat că Primăria își va asuma cofinanțarea de 25%, în speranța că lucrările vor putea începe în primăvara anului viitor.
RSS Feed eBihoreanul.ro

Citeste la sursa