Simion îl invită pe Veștea la sediul AUR

Distribuie: FacebookXWhatsApp

Simion îl invită pe Veștea la sediul AUR

Președintele AUR, George Simion, a declarat luni că formațiunea sa nu susține actualul Guvern condus de Adrian Veștea. În același timp, liderul AUR a lansat o invitație publică către Veștea, solicitându-i să se prezinte la sediul partidului până la ora 20:00, relatează Mediafax. Simion a subliniat necesitatea unei „reconcilieri naționale”, afirmând că, potrivit informațiilor vehiculate […]

Articolul George Simion îl invită pe Adrian Veștea la sediul AUR: „România are nevoie de reconciliere națională” apare prima dată în Sibiu 100.

Ziar cu rădăcini în Sibiu și privirea spre lume – local prin voce, global prin perspectivă. Online și tipărit săptămânal- 35.000 exemplare

Citeste la sursa