Senatoarea care a demisionat din PSD propune modificarea Constituției, pe model german: „Criza pe care o traversăm nu este un accident”
„Cine dărâmă un guvern trebuie să fie capabil să construiască altul”, consideră Victoria Stoiciu, care a demisionat din PSD după decizia partidului de a colabora cu AUR pentru a demite Guvernul Bolojan. Senatoarea a propus o modificare a Constituției în acest sens, spunând că „Germania a consacrat modelul în 1949”. „Propun modificarea Constituției astfel încât …
Știri Non Stop. Citește doar ceea ce merită.