S-a scumpit retehnologizarea CET-urilor: vor fi de acord consilierii locali cu suplimentarea costurilor cu 100 de milioane de lei?
Retehnologizarea celor două centrale electrotermice administrate de Primăria Iași s-a scumpit consistent. Amintim că ultimele licitații de atribuire a celor două contracte de lucrări au eșuat astă-primăvară, nefiind înscrisă nicio ofertă pentru cea din Iași, respectiv doar una – dar declarată inadmisibilă – pentru cea de la Holboca. Pentru intervențiile de la CET I, oferta se majorează …
Articolul S-a scumpit retehnologizarea CET-urilor: vor fi de acord consilierii locali cu suplimentarea costurilor cu 100 de milioane de lei? apare prima dată în Vremea noua – Liderul presei vasluiene.