Reabilitarea căii ferate dintre Lugoj și Timișoara Est e trei sferturi finalizată

Distribuie: FacebookXWhatsApp

Reabilitarea căii ferate dintre Lugoj și Timișoara Est e trei sferturi finalizată

Lucrările efectuate pentru reabilitarea majoră a lotului 2, Lugoj – Timișoara Est, parte a șantierului căii ferate dintre Caransebeș și Arad avansează. Modernizarea pe acest lot a ajuns la aproape 75%. Intervențiile vizează modernizarea infrastructurii și suprastructurii feroviare, lucrări la terasamente, drenaj, instalații feroviare, aparate de cale, poduri, podețe, peroane, copertine și elemente de protecție

The post Reabilitarea căii ferate dintre Lugoj și Timișoara Est e trei sferturi finalizată appeared first on deBANAT.ro.

Stiri locale din Timisoara, Stiri din Banat, Comentarii politice, Editoriale sportive, Noutati banatene

Citeste la sursa