Rareş Bogdan îl critică pe Bolojan: Ipocrizie fără margini. Dai vot unui pesedist, dar acum două zile ai blocat un liberal
Europarlamentarul Rareş Bogdan îl critică miercuri pe liderul PNL, Ilie Bolojan, acuzându-l de ipocrizie fără margini pentru că dă vot unui pesedist, dar acum două zile a blocat un liberal, referitor la refuzul PNL de a vota în Parlament guvernul lui Adrian Veştea. El mai spune că, sub pretextul unei mari responsabilităţi naţionale, se dă oxigen unui guvern minoritar exclusiv PSD, condus chiar de PSD-istul şef, cu sprijinul lui Bolojan si al neoprogresistilor săi din PNL.
Digi24