Psihologii explică de ce unii oameni spun „mulțumesc” de prea multe ori

Distribuie: FacebookXWhatsApp

Psihologii explică de ce unii oameni spun „mulțumesc” de prea multe ori

De ce unii oameni simt nevoia să mulțumească iar și iar pentru lucruri aparent banale? Cercetările din psihologie sugerează că în spatele acestui comportament se pot ascunde sentimente de apreciere profundă, dar și o teamă subtilă de a nu rămâne datori.
Știri de ultimă oră și cele mai noi știri pe surse – Știri online

Citeste la sursa