Protestele continuă în Serbia după ce președintele Vucic a anunțat că își va da demisia

Distribuie: FacebookXWhatsApp

Protestele continuă în Serbia după ce președintele Vucic a anunțat că își va da demisia

Mii de persoane au protestat duminică în orașul sârb Kraljevo, la o zi după ce președintele Aleksandar Vucic a anunțat că se va retrage din funcție, deschizând calea pentru alegeri prezidențiale și parlamentare anticipate.
Știri de ultimă oră și cele mai noi știri pe surse – Știri online

Citeste la sursa