Prima reacție a lui Veștea, după respingerea Guvernului în Parlament

Distribuie: FacebookXWhatsApp

Prima reacție a lui Veștea, după respingerea Guvernului în Parlament

Fostul premier desemnat, Adrian Veștea, a reacționat după ce Guvernul Veștea nu a obținut, luni, 22 iunie, votul de învestitură al Parlamentului. Într-un mesaj publicat pe Facebook, acesta a declarat că respectă rezultatul votului, dar avertizează asupra consecințelor prelungirii perioadei de instabilitate politică. „Votul de astăzi nu a fost cel pe care l-am sperat pentru […]

Articolul Prima reacție a lui Veștea, după respingerea Guvernului în Parlament apare prima dată în Observatorul Prahovean.

Știri din Ploiești & Prahova

Citeste la sursa