Polițiștii brăileni au fost alături de elevi în perioada examenelor
• polițiștii, alături de alte structuri ale Ministerului Afacerilor Interne, au fost printre elevi și au transmis mesaje de încurajare, sprijin și responsabilitate, înaintea susținerii examenelor naționale • prezența polițiștilor a avut rol preventiv și de sprijin, atât pentru elevi și părinți, cât și pentru personalul unităților de învățământ • activitățile s-au desfășurat în cadrul campaniei M.A.I. : ”Niciun examen nu merită un copil pierdut. Cea mai mare notă este să știe că ești alături de el!”
Articolul Polițiștii brăileni au fost alături de elevi în perioada examenelor apare prima dată în Obiectiv Vocea Brăilei.