Polițist din Vrancea, destituit după ce a fost prins băut la volan; instanța i-a mai dat o șansă
Un polițist din Vrancea a mai primit un răgaz pentru a mai profesa, după ce, în urmă cu câteva luni a fost destituit din poliție pentru „comportare necorespunzătoare, în serviciu, familie sau societate, care aduce atingere onoarei, probităţii profesionale a poliţistului sau prestigiului instituţiei”. Polițistul fusese prins băut la volan, refuzase testarea și mai apoi […]
Articolul Polițist din Vrancea, destituit după ce a fost prins băut la volan; instanța i-a mai dat o șansă apare prima dată în Monitorul de Vrancea.