Planul Urbanistic General al Oradiei, vechi de un deceniu, a fost prelungit cu cel mult 5 ani
Consiliul Local Oradea a aprobat în ședința de joi, cu unanimitate de voturi și fără discuții, prelungirea valabilității Planului Urbanistic General al orașului cu cel mult cinci ani. Actualul PUG, adoptat în iulie 2016, pe vremea primarului Ilie Bolojan, urma să expire pe 27 iulie 2026. Vechi de un deceniu, planul care reglementează dezvoltarea urbanistică a orașului va fi actualizat în perioada următoare.
RSS Feed eBihoreanul.ro