Persoanele sub 50 de ani îmbătrânesc „mai repede decât generațiile anterioare”, pe fondul creșterii numărului de cazuri de cancer

Distribuie: FacebookXWhatsApp

Persoanele sub 50 de ani îmbătrânesc „mai repede decât generațiile anterioare”, pe fondul creșterii numărului de cazuri de cancer

Un studiu a constatat că tinerii adulți de astăzi îmbătrânesc mai repede decât generațiile anterioare, iar oamenii de știință susțin că acest lucru ar putea explica de ce tot mai mulți dintre ei se îmbolnăvesc de cancer, scrie The Times.
Digi24

Citeste la sursa