Palatul Victoria, în culorile României și SUA / Guvernul marchează 250 de ani de la Declarația de Independență a Statelor Unite
Palatul Victoria este iluminat, miercuri seară, în culorile drapelelor României și Statelor Unite ale Americii, în semn de celebrare a relației strategice dintre cele două state și a împlinirii a 250 de ani de la semnarea Declarației de Independență a SUA.
Știri de ultimă oră și cele mai noi știri pe surse – Știri online