OMS declară canicula din UE drept urgență de sănătate publică
OMS lansează un avertisment după valul de căldură care a cuprins Europa. Specialiștii în sănătate spun că situația nu ține de un fenomen meteo ci mai degrabă de o urgență sanitară. Până astăzi, s-au înregistrat patruzeci de decese în Franța.
Jurnalul