Olguța Vasilescu: Dacă UDMR ar veni alături, n-ar fi o problemă să trecem Guvernul. Ce spune despre o eventuală susținere a AUR

Distribuie: FacebookXWhatsApp

Olguța Vasilescu: Dacă UDMR ar veni alături, n-ar fi o problemă să trecem Guvernul. Ce spune despre o eventuală susținere a AUR

Primarul Craiovei, Lia Olguţa Vasilescu, a declarat, sâmbătă, la Parlament că Partidul Social Democrat este pregătit să intre la guvernare, mizând pe ajutorul UDMR pentru a obține o majoritate parlamentară. Social-democrata a evitat să dea un răspuns concret cu privire la negocierea cu parlamentarii AUR pentru susținerea unui Guvern condus de Sorin Grindeanu, însă a transmis că „votul este secret în Parlament, nu ar trebui să știm cum votează parlamentarii”.
Digi24

Citeste la sursa