O țară din Balcani reintroduce serviciul militar obligatoriu după 15 ani. Cine va fi chemat în armată

Distribuie: FacebookXWhatsApp

O țară din Balcani reintroduce serviciul militar obligatoriu după 15 ani. Cine va fi chemat în armată

În contextul în care tot mai multe state europene își regândesc strategiile de apărare, o țară din Balcani a decis să reintroducă serviciul militar obligatoriu. Măsura va intra în vigoare de anul viitor și îi va viza pe bărbații cu vârsta de până la 30 de ani.
Digi24

Citeste la sursa