O femeie din Neamț a găsit un pui de pisică abandonat, la marginea unei păduri. Ce surpriză a avut când l-a dus la veterinar
O femeie din județul Neamț a găsit la marginea unei păduri un pui de pisică abandonat, pe care l-a dus la veterinar. În județul Mureș, o femeie a găsit un pui de pisică asemănător, a cărui mamă a fost călcată de mașină. Odată ce salvatoarele au dus puii la veterinar, au avut parte de o surpriză: nu erau pisici domestice, ci sălbatice. A doua șansă la viață pentru puii de pisică sălbatică Doi pui de pisică sălbatică au fost găsiți, unul în Neamț și unul în Mureș, după ce au fost abandonați și riscau să moară. Unul dintre ei a
Stiri Prahova, Stiri Ploiesti, Tu alegi