Monor, Beclean, Moruț și Săsarm – cele mai „fierbinți” localități, din Bistrița-Năsăud
Cum s-a văzut prima zi de caniculă în Bistrița-Năsăud? Cele mai „fierbinți” localități au fost Monor, Beclean, Moruț și Săsarm, unde temperaturile au trecut de 35 de grade. Valul de căldură s-a resimțit ieri în întreg județul. Potrivit Meteo.BN, cea mai ridicată temperatură a fost măsurată la Monor – 35,1 grade Celsius. Cele mai „fierbinți” […]
The post Monor, Beclean, Moruț și Săsarm – cele mai „fierbinți” localități, din Bistrița-Năsăud appeared first on Bistrițeanul.ro.
Ziar online din Bistrița-Năsăud | Știri locale și reportaje din Bistrița