MOMENT CRUCIAL. Municipalitatea prezintă noul plan pentru gestionarea câinilor fără stăpân. De ce e important să nu se transforme într-o luptă iubitori de animale vs. autorități

Primăria Municipiului Buzău organizează, în această dimineață, la sediul său, o dezbatere publică în legătură cu actul normativ privind înființarea unui serviciu de gestionare a câinilor fără stăpân și, ulterior, concesionarea acestuia ( detalii AICI). Noul proiect de hotărâre a CLM Buzău vine după ce, printr-o decizie definitivă și executorie pronunțată în luna martie a […]
News pentru oameni cu capul pe umeri!