„La română a fost ok. La mate o să fie mai greu”. Prima zi de Evaluare Națională văzută de elevii sibieni după ieșirea din examen – Știri Sibiu
Luni dimineață, la prima probă a Evaluării Naționale, cea la Limba și literatura română, curțile școlilor din Sibiu au fost pline de emoții. Elevi care ieșeau din examen, părinți și bunici care așteptau cu sufletul la gură și profesori care încercau să descifreze primele impresii. Peste 3.000 de elevi au susținut în Sibiu această probă….
Articolul „La română a fost ok. La mate o să fie mai greu”. Prima zi de Evaluare Națională văzută de elevii sibieni după ieșirea din examen apare prima dată în Știri Sibiu.