Jandarmii băcăuani intensifică acțiunile de prevenire după creșterea numărului de apeluri privind prezența urșilor
Inspectoratul de Jandarmi Județean „Ștefan cel Mare” Bacău a intensificat acțiunile de informare și prevenire în localitățile și stațiunile din județ, în contextul creșterii semnificative a numărului de apeluri la 112 care semnalează prezența urșilor în apropierea zonelor locuite sau frecventate de oameni. Astăzi, jandarmii au desfășurat o campanie de informare în orașul Dărmănești, unde […]
Articolul Jandarmii băcăuani intensifică acțiunile de prevenire după creșterea numărului de apeluri privind prezența urșilor apare prima dată în Desteptarea.ro.