Investiție de peste 11,3 milioane de lei la fosta Policlinică Stomatologică din Miercurea-Ciuc

Distribuie: FacebookXWhatsApp

Investiție de peste 11,3 milioane de lei la fosta Policlinică Stomatologică din Miercurea-Ciuc

Lucrările de renovare energetică a fostei Policlinici Stomatologice din Miercurea-Ciuc au ajuns la un stadiu de aproximativ 80%, iar intervențiile asupra clădirii ar urma să fie finalizate până la sfârșitul lunii iulie. Ulterior, proiectul va continua cu amenajarea curții interioare și a parcărilor. Clădirea, construită în anul 1942, este modernizată printr-un proiect finanțat prin Planul […]

Sursa: Ziar Harghita.

Singurul ziar bilingv din Harghita

Citeste la sursa