Începe Evaluarea Națională cu proba scrisă la Limba și literatura română
Elevii de clasa a VIII-a din județul Bistrița-Năsăud susțin luni, 22 iunie 2026, prima probă scrisă din cadrul Evaluării Naționale, cea la Limba și literatura română. Pentru desfășurarea examenului, Comisia județeană a stabilit 52 de centre de examen, prin arondarea unităților școlare care au o singură clasă de a VIII-a la alte școli aflate în […]Știri din Bistrița