Încep să plece păcănelele! Primul operator de jocuri de noroc se mută din centrul orașului lângă centură, în Oradea Shopping City

Distribuie: FacebookXWhatsApp

Încep să plece păcănelele! Primul operator de jocuri de noroc se mută din centrul orașului lângă centură, în Oradea Shopping City

La nici două luni de la adoptarea regulamentului local, primul operator de jocuri de noroc din Oradea a cerut mutarea spre şoseaua de centură. Consiliul Local Oradea a autorizat joi, la solicitarea companiei Austrian Invest, deschiderea unei săli de jocuri în incinta centrului comercial Oradea Shopping City, de pe Calea Aradului nr. 87. Aceasta a funcţionat de-a lungul timpului pe pietonalul Republicii, în fosta clădire Mercur. În schimb, aleşii locali au respins cererile depuse de Superbet Retail şi Hattrick Bet pentru 17 puncte de lucru din oraş.
RSS Feed eBihoreanul.ro

Citeste la sursa