George Simion anunţă că AUR nu votează Guvernul Veştea
Preşedintele AUR, George Simion, a declarat luni că Guvernul Veştea nu va avea voturile partidului său la învestirea din plenul reunit şi a adăugat că îl aşteaptă pe premierul desemnat la sediul AUR, până la ora 20:00, menţionând că cei din AUR sunt dispuşi să contribuie la un efort de consens, de reconciliere, notează AGERPRES. […]
Articolul George Simion anunţă că AUR nu votează Guvernul Veştea apare prima dată în Monitorul de Galati.
Monitorul de Galați – publicație de știri cu ediție online și print. Știri locale, naționale și internaționale, politică, economie și actualitate.