Foștii judoka ai Rapidului Oradea s-au întors „acasă”, la 45 de ani de la înființarea secției

Distribuie: FacebookXWhatsApp

Foștii judoka ai Rapidului Oradea s-au întors „acasă”, la 45 de ani de la înființarea secției

La 45 de ani de la înființarea secției de judo a clubului Rapid Oradea, foști sportivi veniți din țară și din străinătate au retrăit emoțiile unei perioade care le-a marcat viața. Reuniunea „Rapid 45”, organizată de profesorul Alexandru Chirilă, a fost mai mult decât o aniversare: a fost o întâlnire a generațiilor, o celebrare a prieteniilor născute pe tatami și o dovadă că spiritul Rapidului continuă să unească oameni chiar și după decenii. 
RSS Feed eBihoreanul.ro

Citeste la sursa