Elevii de liceu vor avea o nouă materie opțională. Ce este „Ora de GIS”
Elevii de liceu vor avea la dispoziție o nouă disciplină opțională, intitulată „Ora de GIS”, după ce programa școlară a fost aprobată și publicată în Monitorul Oficial, a anunțat Ministerul Educației și Cercetării. Noua materie se adresează elevilor din clasele a IX-a – a XII-a, de la filiera teoretică, atât profilului real, cât și celui […]
Știri din Constanța. Rapid, clar, direct.