Două băuturi populare care îți pot face rău vara. Medicii spun că sunt de evitat în zilele caniculare
Pe măsură ce înaintăm tot mai mult în a doua jumătate a lunii iunie, temperaturile din termometre vor ajunge la valori tot mai ridicate. Iar pentru a trece cu bine peste perioada de caniculă, medicii ne recomandă să renunțăm temporar la două băuturi anume, care sunt foarte populare în întreaga lume. Atunci când temperaturile ajung la valori extreme, devine mai important ca niciodată să ne hidratăm suficient de bine. Iar cum vara va fi tot mai fierbinte în perioada următoare, trebuie să știm precis la ce băuturi să renunțăm și pe care să încercăm să le consumăm mai des. Potrivit ,
Stiri Prahova, Stiri Ploiesti, Tu alegi