Derbiul de Galop are același câștigător ca sezonul trecut

Distribuie: FacebookXWhatsApp

Derbiul de Galop are același câștigător ca sezonul trecut

Iapa Lola Go a fost cea mai rapidă în alergarea pe care o poate parcurge o singură dată în carieră. Ea s-a impus în Derbiul de Galop cu viteza de 70 km/oră, conform proprietarului său, Cătălin Lungu. Acesta a mai precizat că succesul Lolei l-a făcut să plângă. Iapa condusă de Valentin Atanasov a fost premiată de Prințul Nicolae de România și familia sa. Este al doilea Derbi consecutiv câștigat de Lungu care a mai spus că fata sa este talismanul norocos deoarece anul trecut a câștigat, iar în acest an a mângâiat iapa înainte de cursă. Și driver-ul Viorel
Stiri Prahova, Stiri Ploiesti, Tu alegi

Citeste la sursa