Deputatul AUR, Dumitrina Mitrea, participă la sesiunea plenară APCE de la Strasbourg

Deputatul AUR Dumitrina Mitrea participă, la Strasbourg, la cea de-a treia sesiune plenară a Adunării Parlamentare a Consiliului Europei, unde afirmă că va reprezenta interesele naționale. Potrivit acesteia, agenda primei zile a inclus dezbateri pe marginea rapoartelor electorale din statele membre, alocuțiuni susținute de invitați de rang înalt, reuniuni ale comisiilor și ședințe de lucru […]
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt