Decizie radicală a Rusiei la Cupa Mondială de gimnastică ritmică de la Cluj-Napoca, după anunțul lui Emil Boc privind imnul și drapelul
Echipa Rusiei de gimnastică ritmică s-a retras din etapa Cupei Mondiale de la Cluj-Napoca, acuzând organizatorii de încălcarea regulamentului, după ce primarul Emil Boc a anunțat că imnul și drapelul Rusiei nu vor fi folosite în cadrul competiției. Federația Rusă susține că a informat organismele sportive internaționale în legătură cu acest incident.
Digi24