Cu ce le-a greșit Bolojan?

Distribuie: FacebookXWhatsApp

Cu ce le-a greșit Bolojan?

De luni întregi, în România se duce o luptă aproape neverosimilă prin amploarea ei împotriva unui singur om, luat la țintă de întregul sistem clientelar construit în ultimele decenii. Ilie Bolojan a reușit performanța rară de a stârni, simultan, furia politrucilor, a sinecuriștilor din administrație, a privilegiaților din justiție, a sindicaliștilor care își mână ca pe oi colegii incapabili să înțeleagă că „de câți bani, atâta pește”, a unor televiziuni și site-uri care trăiesc din contracte cu partidele, a tuturor „specialilor”…
RSS Feed eBihoreanul.ro

Citeste la sursa